Zemes siltumsūkņi

VIRSMAS KOLEKTORS

Vasarā saules siltumenerģija tiek uzkrāta Zemes grunts augšējos slāņos, kad tie sasilst. Šādā veida uzkrāto siltumenerģiju ir iespējams izmantot apkurei, jo tā ir bezmaksas un nav atkarīga no kurināmā resursiem. Lielākā siltumietilpība ir virsmas slāņiem, kur ir augstākais gruntsūdens saturs. 

Siltumenerģijas savākšana no grunts notiek ar slēgtu kolektora plastmasas cauruļvadu sistēmas palīdzību. Kolektorā cirkulē nesasalstošs un videi nekaitīgs šķidrums (ūdens/glikola maisījums). Tieši virs kolektora nedrīkst apbūvēt vai noklāt ar izolējošiem materiāliem zemes virsmu.

Kolektora dziļums gruntī sasniedz aptuveni 20 cm zem sasalšanas dziļuma.

ĢEOTERMĀLĀ ZONDE

Par ģeotermālo siltumenerģiju tiek saukta zemes virsmas grunts un iežu slāņos esošā siltumenerģija. Temperatūra ir nemainīga gada laikā, neatkarīgi no gaisa temperatūras svārstībām. Ģeotermālo kolektoru var lietot gandrīz visu privāto un sabiedrisko ēku apkurei ar siltumsūkņiem. 

Šāda kolektora ierīkošanai nepieciešama neliela platība. Šādu sistēmu ir izdevīgi lietot, atjaunojot vecās ēkas un pārejot uz apkuri no ģeotermālajiem resursiem no kurināmā apkures sistēmām.

Ģeotermālais kolektors ir veidots kā noslēgts plastmasas cauruļvadu kontūrs, kurā cirkulē nesasalstošs šķidrums (ūdens un glikols). Atbilstoši vajadzīgai siltumjaudai tiek ierīkots viens vai vairāki noteikta dziļuma ģeotermālie kolektori. Tie nodrošina apkuri un dzesēšanu.

GRUNTSŪDENS

Ja gruntsūdeņs līmenis ir viegli sasniedzams, to ir izdevīgi lietot kā siltumavotu, tāpēc ka gruntsūdens temperatūra ir apmēram 7 - 12°C un ir stabila visu gadu. Nelielam privātmājām gruntsūdens urbuma dziļums ieteicams līdz 15 metriem, kas samazinās ierīkošanas izmaksas.

Kolektora sistēmu veido divi urbumi ar atstarpi 10-15 metri, - viens kalpo gruntsūdens iegūšanai, otrs - ūdens novadīšanai grunts slāņos. Ūdens cirkulācija notiek caur atsevišķu atdalošu siltummaini, tam ir paredzēts nepieciešamais NIBE aprīkojums (ir ISO 14001 sertificēts), kas atbilst standarta prasībām grunstūdens kolektoru sistēmām.

DZESĒŠANAS FUNKCIJA

Iztvaikotāja iekšā (siltummainis) enerģija tiek pārveidota no aukstuma uz dzesētāju. Pēc tam dzesētājs iztvaiko. Caur kompresoru dzesētājs tiek aizsūtīts lai paaugstinātu spiedienu un augstumaģenta temperatūru. 

Iekš kondensatora (siltummainis) dzesētājs atdziest un kondensējas. Pēc tam enerģija tiek nodota no dzesētāja uz mājas apkures sistēmu, ūdens apsildīšanas sistēmu vai gaisa sistēmu. Izplešanās vārsts regulē aukstumaģenta masas plūsmu lai saglabātu starpību starp zemā un augstā spiediena pusēm.

NIBE zemes siltumsūknis

NIBE zemes siltumsūknis sniedz iespēju samazināt jūsu apkures izmaksas līdz pat 80%. Turklāt, šādā veidā jums ir iespēja bezmaksas izbaudīt dabai draudzīgu un atjaunojamu resursu, kas mazinās jūsu radītās CO2 emisijas. 

Zemes siltums ir tīra solārā enerģija, kas tiek uzņemta no augsnes, zemes vai ezera. Visizdevīgākais risinājums ir atkarīgs no pašreizējās apkures sistēmas, zemes gabala, kā arī ēkas siltuma patēriņa lielumu. 

Sistēma nodrošina ērtu apkuri un karstā ūdens sagatavošanu, savukārt, karstās dienās var nodrošināt ar dzesēšanu.

Lai saņemtu jūsu vajadzībām atbilstošu piedāvājumu, sūtīt pieprasījumu uz e-pastu klienti@silta-maja.lv vai izmantojiet kontaktformu blakus. 

Zemes siltumsūkņi

Sazināties ar mums

Mitsubishi Electric zemes siltumsūkņis Geodan

Priekšrocības

 • Tehnologija Inverter,

 • Līdz 10kW,

 • Viegla uzstādīšana

 • Pielāgots telpām ar zemiem griestiem.


Pielāgots telpām ar zemiem griestiem

Zems trokšņa līmenis

Ierīces skaņas līmenis (SPL) tika samazināts līdz 43 dB (A) pateicoties augstākas klases materiāliem un amortizācijas risinājumiem. Geodan Mitsubishi Electrics siltumsūkņi ar zemu trokšņa līmeni ir veidoti tā, lai sniegtu Jums komfortu un netraucētu naktsmieru.

Kompaktais izmērs

Siltumsūkņa augstums ir tikai 175 cm, kas padara to par piemērotu variantu uzstādīšanai telpās ar ierobežotu laukumu un zemiem griestiem.  Pateicoties Ierīces noņemamajam aukstam modulim, tiek atvieglota siltumsūkņa  transportēšana un uzstādīšana. Ir iespējams transportēt caur standarta izmēra durvis.

R32 - videi draudzīgs aukstuma aģents 

Jaunais aukstuma aģents R32 atstāj mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi. Šī ierīce izmanto efektīvu R32 dzesēšanas līdzekli, kas cirkulē pilnībā slēgtā dzesēšanas ķēdē.

Intelektuālā vadība

Vadība Online - Mitsubishi Electric ir iebūvētā WiFi iekārta, kas ļauj kontrolēt jūsu gaisa kondicionieri ar datora vai viedtālruņa palīdzību ar oriģinālas Mitsubishi Electric lietotnes palīdzību - MELCloud. To var izmanto gan atrodoties mājās, gan ārpus tas.

Adaptīvā vadība

Geodan ir aprīkots ar adaptīvo urbuma vadību lai samazinātu urbuma sasalšanas risku.

Geodan modelis EHGT17D-YM9ED, tehniskie parametri

GEODANIzmēri (B/A/D)

mm

595*1750*680

Svars (pilnā masa/ pašmasa

kg

360 / 181

Maksimālā padeves temperatūraC60
Minimālā padeves temperatūraC20
Apkures energoefektivitāte līdz 55 CRANKA+++
Ūdens apsildes energoefektivitāteRANKA+
Mitsubishi Electric zemes siltumsūkņis Geodan Aukstāka enerģijas klase

Aukstāka enerģijas klase

Intelektuālā vadība online

Intelektuālā vadība online

Sazināties ar mums

Thermia Diplomat Inverter Mini zemes siltumsūknis

Zemes siltumsīknis Thermia Diplomat Inverter Mini ir apgādāts ar invertora tehnoloģiju un satur unikālus tehniskus risinājumus, kas nodrošina tam augstu efektivitātes pakāpi. 

Thermia Diplomat Inverter Mini spēj samazināt enerģijas patēriņu līdz pat 80% pateicoties augstajam sezonālās lietderības koefcientam (SCOP) 5.77.

Priekšrocības

 • Samazina enerģijas patēriņu līdz pat 80%,

 • Ir paredzēts zema enerģijas patēriņa ēkām (1,5-7 kW),

 • Samazināts trokšņu līmenis 29-43 dB (A),

 • Invertera tehnoloģija augstākai sezonalai efektivitātei SCOP 5.77,

 • Jauna vadības sistēma, ar krāsaino skārienjūtīgo ekrānu,

 • Labākā karstā ūdens sagatavošana šajā segmentā,

 • Iespēja vadīt siltumsūkni no jebkuras vietas onlinē.

Zemes siltumsūknis pasīvajām ēkām

Siltumsūkņa Diplomat Inverter Mini jauda un funkcijas ir optimizētas tādā veidā, lai nodrošinātu maksimālu ietaupījumu mājās ar nelielu enerģijas patēriņu. Mainīga ātruma kompresora jaudas diapazons ir 1,5 - 7 kW.

Dzesēšana vasarā

Ziemas periodā siltumsūknis nodrošina apkuri, bet vasarā šo procesu var vienkārši apgriezt par pretējo. Lai nodrošinātu vēsumu, siltumsūknis savāc siltumu no  ēkas un pārvieto uz zemes kontūru. 

Jauna, inteliģenta vadības sistēma

Vadības sistēma kontrolē un koordinē apkures sistēmu. Tā ir viegli lietojama. Sistēmas pamatā ir algoritmu, kurš nodrošina viszemākās iespējamās darbības izmaksas, tajā pašā laikā uzturot vēlamo iekštelpu temperatūru.

 • Krāsu skārienjūtīgs ekrāns un intuitīva izvēlne,

 • Programmatūras atjaunināšanu ar USB porta palīdzību,

 • Pilns temperatūru un līkņu pārskats,

 • Savietojams ar BMS - gudrās mājas sistēmu.

Thermia Diplomat Inverter Mini tehniskie parametri

Modelis

Diplomat Inverter Mini

Diplomat DUO Inverter Mini

Siltuma jauda Min./Nom./Maks.

1,5-7 kW

1,5-7 kW

Pasīvās dzesēšanas funkcija

Drošinātāja tips ar ieslēgtu papildus sildītāju/tikai papildus sildītājs16 A16 A
Papildus sildītāja jauda2/4/6 kW2/4/6 kW
Garantijas termiņš2 gadi2 gadi
Enerģijas patēriņš (saskaņā ar EN14511 ieskaitot cirkulācijas sūkņus)0,5~1,6 kW0,5~1,6 kW
Izvēlne Krievu valodā
Karstā ūdens tvertne

180 l

Nav
Drošinātājs

16 A

16 A

SCOP (sezonālās lietderības koeficients aukstā klimatā)

5,77

5,77

Strāvas pieslēgums

400 V

400 V

Energoefektivitātes klase (apkure) (auksts klimats)

A+++

A+++

Trokšņu līmenis (iekštelpu bloks)

29-43 dB (A)

31-45 dB (A)

Izmēri AxPxDz

1863x598x703 mm

1450x598x703 mm

Svars156 kg (tukšs)

104 kg

Thermia Diplomat Inverter Mini zemes siltumsūknis

Skandināvu kvalitāte un dizains

A+++ enerģijas klase

A+++ enerģijas klase,
ja siltumsūknis ir daļa no integrētās sistēmas.

A ++ enerģijas klase

A ++ enerģijas klase,
ja siltumsūknis ir vienīgais siltuma avots.

Sazināties ar mums

Thermia Diplomat Optimum G3 zemes siltumsūknis

Thermia Diplomat Optimum G3 ir vienota sistēma, kas nodrošina apkuri, dzesēšanu un karstā ūdens sagatavošanu. Tas balstās uz zemes siltuma izmantošanu. Tā ir ekonomiski izdevīga un pilnvērtīgā alternatīva fosilā kurināmā apkurei.

Optimālais G3  nodrošina perfektu iekštelpu klimatu, maksimālu uzticamību kopā ar optimālu izmaksu efektivitāti (iespēja ietaupīt līdz pat 80% no jūsu apkures izmaksām).

Priekšrocības

 • Samazina enerģijas patēriņu līdz pat 80%,

 • Optimum tehnoloģija augstākai kopējai efektivitātei,

 • Ērts pielietojums – gan jaunbūvei, gan renovācijai,

 • Perfekta karstā ūdens sagatavošana (TWS un HGW tehnoloģija),

 • Nodrošina gan apkurei un dzesēšanu, gan karstā ūdens sagatavi,

 • Zems trokšņu līmenis,

 • Online kontrola iespējas.

Optimum tehnoloģija

Optimum tehnoloģija ir paredzēta lai nepārtraukti uzraudzītu jūsu apkures sistēmu un pielāgo sūkņu darbību attiecīgiem apstākļiem.  Vadības sistēma automātiski regulē cirkulācijas sūkņu ātrumu, lai uzturētu vajadzīgu temperatūru starpību apkures un zemes lokā.

Efektīvā dzesēšana vasarā

Ziemas periodā siltumsūknis nodrošina apkuri, bet vasarā šo procesu var vienkārši apgriezt par pretējo. Lai nodrošinātu vēsumu, siltumsūknis savāc siltumu no ēkas un pārvieto uz zemes kontūru.  Šāda sistēma ir ekonomiski izdevīgāk, nekā tradicionālā gaisa kondicionēšana.

Jauna, inteliģenta vadības sistēma

Vadības sistēma koordinē un kontrolē apkures sistēmu, tā ir viegli lietojama.

Kontroles panelis ataino vizualizētas siltuma līknes, kas tiek uzstādītas vienu reizi. Temperatūras paaugstināšanu vai pazemināšanu ir iespējams veikt ar vienu pieskārienu taustiņam.

Ģeotermiskais sūknis Thermia Diplomat Optimum G3 tehniskie parametri

Modelis

Thermia Diplomat Optimum G3 6kW

Thermia Diplomat Optimum G3 8kW

Thermia Diplomat Optimum G3 10kWThermia Diplomat Optimum G3 13kWThermia Diplomat Optimum G3 17kW

Ražība (B0/W35)

5,8 kW

7,5 kW

10,2 kW13,0 kW17,2 kW

Patērētā enerģija (B0/W35)

1,4 kW

1,7 kW

2,2 kW2,9 kW4,0 kW
COP (B0/W35)

4,2

4,44,64,44,3
COP (B0/W45)3,13,33,53,43,4
SCOP auksts klimats, siltās grīdas 35°C4,825,005,385,144,99
SCOP auksts klimats, radiatori 55°C3,483,663,943,833,76
Elektrības pieslēgums400 V400 V

400 V

400 V

400 V

Drošinātāja strāva

20A - 25A

20A - 25A

20A - 25A

20A - 25A

20A - 25A

Max padeves temperatūra

60

60

606060
Trokšņu līmenis dB(A) EN12102

41

44,5

46,54753
Izmēri (AxPxDz)

1845 x 596 x 690 mm

1845 x 596 x 690 mm

1845 x 596 x 690 mm

1845 x 596 x 690 mm

1845 x 596 x 690 mm

Svars (kg)

196

211

222

223

168

Integrētais papildsildītājs

9 kW - 3 pakāpes

9 kW - 3 pakāpes

9 kW - 3 pakāpes

9 kW - 3 pakāpes

9 kW - 3 pakāpes

Karstā ūdens tvertne

Iebūvēta 180l nerūs. tērauds

Iebūvēta 180l nerūs. tērauds

Iebūvēta 180l nerūs. tērauds

Iebūvēta 180l nerūs. tērauds

Nerūs. tērauds

ΔT kontrolēts cirkulācijas sūknis+

+

+

+

+

ΔT kontrolēts zemes sūknis

+

+

+

+

+

Vadība un kontrole caur internetu

Papildus aprīkojums (vairākas funkcijas)

Papildus aprīkojums (vairākas funkcijas)

Papildus aprīkojums (vairākas funkcijas)

Papildus aprīkojums (vairākas funkcijas)

Papildus aprīkojums (vairākas funkcijas)

Silto grīdu un radiatoru apkures kontrole (vienlaikus)

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

TWS tehnoloģija (Tap Water Stratificator)

+

+

+

+

+

HGW tehnoloģija (Hot Gas Water)

+

+

+

+

+

Aktīvā dzesēšana

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Pasīvā dzesēšana

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Papildus aprīkojums

Thermia Diplomat Optimum G3 zemes siltumsūknis

Skandināvu kvalitāte un dizains

A+++

A+++ enerģijas klase,
ja siltumsūknis ir daļa no integrētās sistēmas.

A ++

A ++ enerģijas klase,
ja siltumsūknis ir vienīgais siltuma avots.

Sazināties ar mums

Sadarbībā ar aizdevums.lv piedāvājam preču nomaksas kredītu

Izmantojiet aizdevuma kalkulatoru
lai aprēķinātu preces ikmēneša izmaksas.

Ja jums ir vairāk jautājumu, lūdzu sazinieties ar mums.

Kontakti